28 Eylül 2013 Cumartesi

Daha Zeki Olmak İstemez Misiniz?

                                        Sevgiyle Sarılın ✿ Herkese Günaydın


  Yavaş yavaş büyüyoruz sanki 25 kişi olmuşuz ne güzel nice 31 , 48, 52 , 63 , 78,  146'lı günlere  :)))))

 İnternette gezinirken Daha Zeki Olmak İstemez Misiniz? sorusuyla karşılaştım.İsterim tabi kim istemez.Her geçen gün yeni  birşey öğrenmek adına üstelik zahmetsiz hepimizin basitçe  uygulayabileceği ip uçları.

Test değil,sadece günlük yaşantımızda kolaylıkla uygulayabileceğimiz beynimizin farklı bölgelerini uyaran bi çalışma bu.

Alman Focus Dergisi düşünce gücünü geliştirmenin yollarını şöyle açıklıyor;
 

1-Sabahları gözleriniz kapalı duş alın.Lifinizi,sabununuzu,şampuanınızı el yordamıyla bulun.Böylece dokunma duyunuz gelişir.2- Sağ elini kullananlarsol,sol elini kulananlar sağ elle diş fırçalamayı,saç taramayı denesin.Beynin farklı bölgeleri uyarılmış olur.


3-İşe giderken farklı yollardan gitmeye çalışın.Böylece beyninizi otomatik pilot sisteminden çıkarırsınız.4-Aracınıza bindiğinizde gözlerinizi kapatın.Kontağın,radyonun,el freninin yerini düşünce gücünü geliştirerek bulun.5-İşlerinizi farklı bir sırayla yapın. Her gün gördüğünüz ancak üzerinde düşünmediğiniz eşyaların yerlerini değiştirin.6- Çalışma masanızda aromalı objeler olsun. Taze ve hoş kokular yeni düşünce çağrışımlarını beraberinde getirir.7- Öğle yemeğine her zaman aynı saatte çıkmayın. Bir saat önce ya da sonra çıkarak rutinden kurtulun. Hatta saatinizi farklı kolunuza takın.


8- Ara sıra daha önce hiç yapmadığınız yemekleri yapın. Sadece tat alma duyunuzu değil, beyninizi de besleyin.9- Yemek yerken her zaman aynı sandalyeye oturmayın. Ara sıra ailenizin masadaki oturma düzenini değiştirin.10- Ses kayıt cihazı veya cep telefonunuza çok farklı ve tiz sesler kaydedin. Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde hangi sesin neye ya da kime ait olduğunu tartışın.


Evet yapmamız gerekenler bana çok kolay geldi rutinlerimizi değiştirmemiz gerekiyor sadece benim hoşuma gitti.Sizce nasıl uygulasak mı?
                             Sevgiyle Kalın..Resimler alıntıdır..

2 yorum: