14 Şubat 2014 Cuma

***ORGANİK TEMİZLİK ÜRÜNLERİ AÇIKLAMASI***

Günaydın,
Hepimiz için güzel bir gün olsun..
Bugün benimde yeni deneyimim olan organik temizlik ürünleri hakkında bilgi vermek istiyorum.
Son zamanlarda  artık herşeyin organik olanı ya da en az kimyasal olanı diye alacak olduğumuz ürünleri önceden araştırmaya başladık değil mi bu hepimiz için geçerli.Bizde eşimle beraber internetten organik temizlik ürünü araştırmasına girdik 3-5 adet temizlik ürünü aldık.
Bunu neden yazıyorum?
Çünkü biz araştırırken birkaç blogta kullandıkları ürün hakkındaki yorumlarını yazmışlar ve bu bizim işimizi kolaylaştırdı bende belki birilerinin fikirlerine yardımcı olurum.

Öncelikle sipariş ettiğimiz sitenin adı 'SUDA HAYAT VAR'
Bu site de birçok organik ürün satan marka var.Sodasan.klar,mild balance,almawin....gibi birçok marka!
Bizim tercihimiz sodasan'dan yana oldu.Neden?
Çünkü kimi ürünlerinde 2,kimi ürünlerinde 3 sertifikasyon kuruluşu tarafından sertifikalandırması bizi cezbetti açıkcası..Fakat diğer markaları da araştırıp  ürünlerini denemeyi düşünüyorum denedikçe yazarım..

Şimdi bakalım ürünlere
 ilk olarak;

Sodasan Organik Aloeveralı Yumuşatıcı 750 ml

Detaylar:Hassas ciltli insanlar ve çevreye duyarlı insanlar içinözellikle tercih edilecek bir üründür.  Ürün ciltte hassasiyet oluşturacak fosfatlar, enzimler, beyazlatıcılar, hayvansal maddeler, sentetik koku ve GDO madde içermez. Yüksek kaliteli organik bitkisel yağlardan imal edilmiştir. Aloe-vera katkılıdır. Çamaşırlardan gereksiz artıkları uzaklaştırır. Hassas ciltler içinbilhassa tavsiye edilmektedir. Saf uçucu bio-yağlar kullanılmıştır, doğal ve hoş bir koku verir. Giysi ve kumaşlardan deterjan kalıntılarının arındırılmasını sağlar. Çamaşırlar daha pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya, hoş bir kokuya sahip olur.

İçindekiler: % 30 su,% 15-30 Sitrik asit, % 5 Ksantan sakız, Uçucu yağ, Bitkisel betain, sitrat, Aloe vera. Almanyanın önde gelen dermatolojik test enstitülerinden olan dermatest tarafından ürüne cilt uymu ile ilgili en yüksek very good notu verilmiştir. 

Şimdi alttaki sertifikalar;sadece iceriğinin doğal olmasını değil belli bir orandaki içeriğin organik tarımdan elde edilen hammadelerin kullanılmasını şart koşmaktadırlar. Ürün 3 ayrı sertifikasyon kuruluşu tarafından sertifikalandırılmış.Bana güvenilir geldi.Kullandım çok çok memnun kaldım kokusu ise hafif ve güzel her kullanımda yalnızca 1.5 yemek kaşığı koyuyorsunuz renkli ve beyaz çamaşırlar için de kullanılır fiyatı 14.40 diğer markaları kullanmadım henüz ama şimdilik sodasan tavsiyemdir.

EcoCert ControleEco GarantieVegan

Buradan ürünü inceleyip kullanıcı yorumlarına da bakabilirsiniz.Sodasan Organik El bulaşık Deterjanı - Narlı 

İçindekiler: 20% hindistan cevizi yağı alkolü ve şeker aktif maddesi, 0-2% bitki yağları, Su.

Ürün 3 ayrı sertifikasyon kuruluşu tarafından sertifikalandırılmıştır.
Bu ürünle beraber bu resmin altında ki hassas ciltler için olanı da var.Henüz narlı olanı kullanmadım.Aşağıya doğru inelim :) Fakat kullanıcı yorumları ve googledan araştırmalarımız sonucu herkes memnun,o yüzden aldım zaten yine kullanınca yazarım.. Ürüne ulaşmak için tıktık :)

EcoCert Controle Eco GarantieVegan


Organik Hassas Ciltler İçin El Bulaşık Deterjan

İçindekiler: Su %30, organik sirke, tuz, limonen, linalool, limonsuyu.
Öncelikle reklamlarda dolaşan markalara benim pek güvenim yok.Kimyasal olduğu için tabakları istediğin kadar yıka çıkmıyor  sonra biz onları afiyetle yiyoruz ha birde ellerimiz tabi elimizden de çıkmıyor ve benim ellerimde ufak çaplı da olsa egzamalarım var o yüzden bu ürün benim için önemliydi.

Ürün konsantre olduğu için süngere çokça dökmeye gerek yokmuş ama ben 2 damla da dökemiyorum açıkcası :) normal kullanımda güzel köpürüyor ama 2-3 damlayla çokça köpürdüğü söylenemez ama bunlar çok önemli mi bence değil!!!İçindekiler kısmını okudum ya benim içim rahat sirkeden tuzdan limondan kime zarar gelir kesinlikle kesinlikle tavsiyemdir ben çok memnunum tekrar tekrar kullanırım. 
Yine aynı şekilde Almanyanın önde gelen dermatolojik test enstitülerinden olan dermatest tarafından ürüne cilt uymu ile ilgili en yüksek very good notu verilmiştir.Ürün 3 ayrı sertifikasyon kuruluşu tarafından sertifikalandırılmıştır. Hemen inceleyin derim burada


Sodasan Organik Çamaşır Suyu Tozu - Ağartıcı

Bu üründen kesinlikle çok memnun kaldım.Biliyoruz ki beyazların temizliği en önemlisi sonuçta iççamaşırlarımız ve direkt vücudumuza temas ediyor.
Ve marketler de satılan beyazlatıcı ürünlerin çamaşırlardan çıkmadığını ve hassas ciltlerde kaşıntı yaptığını duymuşsunuzdur.İnanın çok zararlı bunu öğrenmek için googleda ufak çaplı araştırma yapmanız yeterli,sağlığınız için değer.
Benim bu ürüne güvenim sonsuz tek sıkıntısı sitede gram  yazmamışlar 500g ben yazıyım bana biraz az geldi fiyatına göre 
Fiyat 15.00 tl
Diğer markaları da araştırıp  denemeyi  düşünüyorum.Ama en güvenilir bu ise verdiğin fiyata da değer kesinlikle.
Ayrıntılara ise şuradan ulaşabilirsiniz

Yine bu ürün de 2 ayrı sertifikasyon kuruluşu tarafından sertifikalandırılmıştır.
1) Ecocert Fransa,
2) Ecogarantie Belçika organik sertifika kuruluşları.Sodasan Organik Orangen Reiniger Genel Temizlik Deterjanı 500 ml

Bu ürünü henüz kullanmadığım için yanlış bilgi vermek istemem ama araştırarak aldım herkes memnun sadece ürünün yanında bu sprey şişe de gönderilir yazıyordu kullanım için fakat göndermemişler madem göndermiyorsun yazma değil mi ama alt tarafı sprey şişe çokta sıkıntı değil .Kullandıktan sonra kesinlikle yazıcam.Detaylara şuradan ulaşabilirsiniz.


Sonuç olarak hepsini araştırarak aldık herkes memnundu,kullandıklarımdan bende memnun kaldım.Daha kullanmadıklarım ve alacak olduğum farklı ürünlerde var bulaşık makinası ve çamaşır makinası ürünleri gibi...
Aldıkça kullandıkça yine yazarım eğer sizin kullandığınız farklı ürünler varsa lütfen paylaşın benimle..
Birbirimize faydamız olursa ne güzel..
Hoşçakalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder